לקט ישראל – בנק המזון הלאומי

לקט ישראל - בנק המזון הלאומי

ישוב: רעננה
תחום: מינהל
תת תחום:

לקט ישראל היא עמותה שמטרתה הצלת מזון עבור נזקקים בישראל. הארגון הוא איחוד העמותות משולחן לשולחן, שנוסדה ב-2003, ולקט – בנק מזון לישראל, שנוסדה ב-2007.

הארגון אוסף מוצרי מזון טריים ועודפי מזון מבושל מיצרני וספקי מזון, חדרי אוכל, בסיסי צה”ל, אולמות וגני אירועים, חברות קייטרינג, בתי מלון, מאפיות, מסעדות, פאבים, מכולות, משקים חקלאיים תאגידים שונים שנרתמו לפרויקט, ומובילה אותם למקומות כגון בתי תמחוי, מרכזי מזון, מעונות יום לקשישים, מקלטים למחוסרי דיור, מועדוניות נוער ועוד. אנשי העמותה אוספים מדי יום ומדי לילה עודפי מזון רבים שיועדו לזריקה, ומעבירים אותם בכלי אחסון מותאמים ששומרים על טריות המזון, לכ-290 עמותות וארגונים ברחבי הארץ שמסייעים לנצרכים. מדי שנה נאספות כ-700 אלף ארוחות חמות על ידי מתנדבי הארגון.

מסיבות שונות חקלאים בוחרים לעתים שלא לקטוף את היבול. במקום שהתנובה תירקב בשדה או תושמד על ידי החקלאים, הקימה העמותה את “פרויקט לקט”, המבוסס על קבוצות של מתנדבים וקוטפים מקצועיים שאוספים את הפירות והירקות מהשדות כדי להעבירם לנזקקים. ההשראה לרעיון היא ממצוות הלקט המקראית, המורה לחקלאים להשאיר את מה שלא נאסף מהשדה לעניי העיר.
פרויקט הכריכים הינו פרויקט ייחודי המתקיים בעשרות רשויות מקומיות ברחבי הארץ. במסגרתו מכינים מתנדבי הארגון למעלה ממיליון כריכים טריים ומזינים בשנה, המועברים לילדים ממשפחות השרויות במצוקה כלכלית. מידי בוקר מועברים לבתי הספר כ-7600 כריכים עבור ילדים אלו
לשנה הבאה מחפשים 3 בנות ובני שירות לתפקידי משרד במחלקות השונות העבודה היא בין 8:00-16:00

כולל דיור