מתנדבים ומתנדבות יקרים,

שלום רב,

אני רואה בשירות הלאומי האזרחי הזדמנות עבור כל אותם נערות ונערים, יהודים ובני מיעוטים, חילונים, מסורתיים ודתיים אשר קיבלו פטור מהשרות הצבאי ולא משנה מהי הסיבה. בגלל אופייה הייחודי של החברה הישראלית, הנובע בין היתר מהיות צה”ל – “צבא העם”, עלינו, אנשי המקצוע של שלומית מוטלת האחריות לסייע למתנדבות ולמתנדבים למצות את הפוטנציאל הטמון בשרות הלאומי האזרחי וביחד איתם להגיע לקו הגמר של השרות כשהם בוגרים יותר ואזרחים ובני אדם טובים יותר.

“לתת ולקבל” – אין יפה מזה, זהו סוד הקסם של השירות הלאומי והאזרחי, ההתנדבות לשירות הלאומי והאזרחי היא ערך, דרך ותנאי בסיסי להצלחה. עוד לא הומצא “הפטנט” לפיו ניתן לצוות רגשות על אנשים על כן, רק נערה או נער שבליבם מידה של חסד יוכלו לסייע לילד בעל צרכים מיוחדים, לחולה הזקוק לסעד, לקשיש הראוי לתשומת לב. רק נערה או נער שהקהילה בהם הם חיים קרובה לליבם יוכלו להיות פעילים בה ולהיות שותפים לפיתוח ולצמיחה של אותה קהילה. הניסיון מלמד אותנו שפעמים רבות מי שנותן מקבל הרבה יותר ובוגרי העמותה ב – 23 השנים האחרונות יגידו זאת הרבה יותר טוב ממני.

עמותת שלומית היא קהילה ובה מגוון של “משפחות”, עובדות, עובדים, מתנדבות ומתנדבים, רקמה חיה שנבראה ומוסדה ברוח מייסדי העמותה, ביחד נמשיך לחתור למימוש מטרת העמותה לאפשר לכל צעיר וצעירה, אזרחי מדינת ישראל, בעלי פטור משירות בצה”ל להתנדב ולשרת בשירות לאומי-אזרחי את המדינה, במגוון התחומים והתפקידים הנדרשים ונצעיד את שלומית בגאווה קדימה לעבר שיאים חדשים תוך עמידה איתנה באתגרים הצפויים לנו במעלה הדרך.

כאשת חינוך, כפעילה חברתית, כמתנדבת בקהילה ובמדינה, כמי ששירתה כחצי יובל שנים בחיל החינוך והנוער של צה”ל וכמנכ”לית עמותת שלומית בהווה, אני גאה להיות חלק מהחברה הישראלית המתהווה גם בימים אלו ומזמינה אתכן ואתכם להצטרף לעשייה מבורכת זו.

שלכם ולרשותכם,

ארנה קוטלר

2מנכלית